7 polskich firm zdobyło granty w ostatnim naborze wniosków do I Fazy Instrumentu MŚP, który został zamknięty 5 września 2019. 14 polskich firm otrzymało również komisyjny certyfikat  Seal of Excellence.  Ogółem w ramach ostatniej rundy I Fazy Instrumentu MŚP wybranych do finansowania zostało 287 małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z 31 krajów. Firmy otrzymają łączną kwotę 14,15 mln euro na wprowadzenie innowacji na rynek.

 Większość projektów wybranych do finansowania realizowanych będzie w obszarze  technologie informatyczne i komunikacyjne (ICT) oraz  zdrowie i inżynieria. Najwięcej zwycięskich firm ma  siedzibę w Hiszpanii (48), we Włoszech (30) i w Szwajcarii (28).

Polscy beneficjenci:

Firma z Białegostoku: TENSORFLIGHT POLAND Sp. z o.o.

AI-Inspect – projekt  dotyczy  wykorzystania sztucznej inteligencji do kontrolowania nieruchomości komercyjnych

 Firma z Krakowa: Dykas Michał.

CS -TEM  – projekt dotyczy obrazowania korelacyjnego dla transmisyjnej mikroskopii elektronowej.

 Firma Expansio Sp. z o. o z Poznania z PPNT.

CodeAll  – projekt dotyczy opracowania innowacyjnego zestawu narzędzi do nauki programowania z wykorzystaniem czujników i elementów wykonawczych internetu rzeczy (IoT)

 Firma z Wrocławia: GENOMTEC S.A.

Genomtec Tumor –  projekt dotyczy opracowania narzędzia opartego na MicroRNA do nieinwazyjnej wczesnej diagnostyki raka

 Firma z Warszawy: SAULE Sp. z o.o.

PIPER – projekt dotyczy drukowania ultracienkich, elastycznych ogniw słonecznych perowskitowych i ich komercyjnego zastosowania

 Firma z  Rzeszowa: SGPR.TECH Sp. z o.o.

SGPR  – projekt dotyczy opracowania przełomowego radaru penetrującego grunt, rewolucjonizującego analizę podpowierzchniową w różnych branżach.

 Firma z Poznania: vBionic sp. z o.o.

Tolka Pro – projekt dotyczy zaprojektowania manualnego asystenta (ręka w przypadku niepełnosprawności kończyny górnej), co stanowi  nowe podejście mające na celu przywrócenie możliwości manualnych użytkownika.

Źródło: EASME, Krajowy Punkt Kontaktowy

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.