7 polskich firm zdobyło granty w ostatnim naborze wniosków do I Fazy Instrumentu MŚP, który został zamknięty 5 września 2019. 14 polskich firm otrzymało również komisyjny certyfikat Seal of Excellence. Ogółem w ramach ostatniej rundy I Fazy Instrumentu MŚP wybranych do finansowania zostało 287 małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z 31 krajów. Firmy otrzymają łączną kwotę 14,15 mln euro na wprowadzenie innowacji na rynek.
Większość projektów wybranych do finansowania realizowanych będzie w obszarze technologie informatyczne i komunikacyjne (ICT) oraz zdrowie i inżynieria. Najwięcej zwycięskich firm ma siedzibę w Hiszpanii (48), we Włoszech (30) i w Szwajcarii (28).
Polscy beneficjenci:
Firma z Białegostoku: TENSORFLIGHT POLAND Sp. z o.o.
AI-Inspect – projekt dotyczy wykorzystania sztucznej inteligencji do kontrolowania nieruchomości komercyjnych
Firma z Krakowa: Dykas Michał.
CS -TEM – projekt dotyczy obrazowania korelacyjnego dla transmisyjnej mikroskopii elektronowej.
Firma Expansio Sp. z o. o z Poznania z PPNT.
CodeAll – projekt dotyczy opracowania innowacyjnego zestawu narzędzi do nauki programowania z wykorzystaniem czujników i elementów wykonawczych internetu rzeczy (IoT)
Firma z Wrocławia: GENOMTEC S.A.
Genomtec Tumor – projekt dotyczy opracowania narzędzia opartego na MicroRNA do nieinwazyjnej wczesnej diagnostyki raka
Firma z Warszawy: SAULE Sp. z o.o.
PIPER – projekt dotyczy drukowania ultracienkich, elastycznych ogniw słonecznych perowskitowych i ich komercyjnego zastosowania
Firma z Rzeszowa: SGPR.TECH Sp. z o.o.
SGPR – projekt dotyczy opracowania przełomowego radaru penetrującego grunt, rewolucjonizującego analizę podpowierzchniową w różnych branżach.
Firma z Poznania: vBionic sp. z o.o.
Tolka Pro – projekt dotyczy zaprojektowania manualnego asystenta (ręka w przypadku niepełnosprawności kończyny górnej), co stanowi nowe podejście mające na celu przywrócenie możliwości manualnych użytkownika.
Źródło: EASME, Krajowy Punkt Kontaktowy
powrót