Przedstawiamy Państwu wybrane konkursy organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Inteligentna Gospodarka (POIR) oraz Programu Operacyjnego Polska Wschodna (POPW) w 2021 roku:
1.2 POPW Internacjonalizacja MŚP
Dla kogo: MŚP posiadające co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę) o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.
Na co: na sfinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm z Polski Wschodniej:
Termin składania wniosków: 7 kwietnia 2021 – 27 maja 2021
www: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/internacjonalizacja-msp
3.3.3. POIR Go to Brand EXPO 2020
Dla kogo: MŚP uczestniczące w programie promocji o charakterze ogólnym w związku z zamiarem uczestnictwa w Światowej Wystawie Expo 2020 w Dubaju.
Na co: na działania promocyjne marek produktowych na rynkach zagranicznych:
Termin składania wniosków: 26 luty 2021 – 29 marzec 2021
www: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/go-to-brand-expo-2020
2.3.6 POIR Granty na Eurogranty
Dla kogo: MŚP, które planują ubiegać się o dofinansowanie w konkursach organizowanych w ramach Programów UE w charakterze projektodawcy (w przypadku samodzielnego aplikowania) lub koordynatora, partnera projektu lub członka konsorcjum, ubiegającego się wspólnie o dofinansowanie.
Na co: na sfinansowanie kosztów przygotowania projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z programów Unii Europejskiej, w szczególności: Horyzont 2020, COSME, Kreatywna Europa, LIFE:
Termin składania wniosków: 1 kwietnia 2021 – 27 stycznia 2022
www: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/granty-na-eurogranty
Konkursy planowane:
6.2 POIR Bony na cyfryzację
Bony na cyfryzację mają sprzyjać łagodzeniu skutków wystąpienia pandemii COVID-19 służyć ograniczaniu ryzyk gospodarczych i społecznych wywoływanych przez pandemię, a także transformacji cyfrowej gospodarki.
Dla kogo: MŚP, preferowane w ocenie wybrane branże, które szczególnie ucierpiały przez pandemie
Na co: pokrycie kosztów związanych z wdrożeniem rozwiązań cyfryzacyjnych w firmie; na wprowadzenie przez MŚP innowacji (nowego lub znacząco ulepszonego procesu wprowadzanego w przedsiębiorstwie lub dodatkowo produktu wprowadzanego na rynek) poprzez wykorzystanie technologii cyfrowych. Dzięki wprowadzeniu technologii cyfrowych dokonana zostanie zmiana sposobu działania przedsiębiorcy lub dodatkowo – zmiana produktów.
Planowany: II/III kwartał 2021
Pilotaż Przemysł 4.0
Dla kogo: małe lub średnie firmy (z wykluczeniem mikro), które: prowadzą działalność produkcyjną przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 600 tys. zł, mają opracowaną mapę drogową (plan transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0)
Na co: na przygotowanie firm produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku
Przemysłu 4.0 oraz wdrożenia wybranych obszarów działań w zakresie cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji:
Jakie technologie mogą być dofinansowane:
Źródło: broszura programowa PARP
powrót