16 grudnia 2021 otwarty został konkurs dla Partnerstwa ds. Kluczowych Technologii Cyfrowych, zwanego inaczej Wspólnym Przedsięwzięciem ds. Kluczowych Technologii Cyfrowych (Key Digital Technologies Joint Undertaking – KDT JU). W skrócie partnerstwo to zwane jest Partnerstwem KDT. Nabór otwarty jest do 27 kwietnia 2022 r.

W ramach konkursu otwarto następujące tematy:

UWAGA: Zastosowane w powyższym zestawieniu skróty RIA i IA dotyczą typów działań i oznaczają odpowiednio: działania badawczo-innowacyjne (Research and Innovation Actions) oraz działania innowacyjne (Innovation Actions).

Kto może uczestniczyć w konkursie

  • Organizacje badawcze,
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa,
  • Grupy podmiotów.

Dofinansowanie

Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzajów prac przewidzianych w projekcie.

 

Dokumenty obwiązujące na etapie procedury międzynarodowej

Dokumenty obowiązujące na etapie procedury krajowej

Sposób składania wniosków

Nabór wniosków międzynarodowych będzie możliwy poprzez Funding and Tenders Portal – szczegóły znajdują się tutaj, w części General Calls Information.

Sposób oceny wniosków

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wniosek będzie podlegał jedynie weryfikacji formalnej, bez oceny przez Interdyscyplinarny Zespół Ekspertów ds. Programów Międzynarodowych. Następnie Dyrektor NCBR wyda decyzję o dofinansowaniu polskich jednostek i podpisze z nimi umowy krajowe, pod warunkiem zawarcia przez nich umów międzynarodowych z KDT JU. Warunkiem zawarcia umów krajowych jest podpisanie Administrative Agreement pomiędzy KDT a NCBR.

W przypadku udziału dwóch partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum, która zabezpieczy prawa i obowiązki polskich partnerów w trakcie realizacji projektu. Dokument ten nie ma wpływu na relacje z parterami z zagranicy ani na członkostwo w konsorcjum międzynarodowym. Jest formalnym usprawnieniem współpracy z NCBR. Zasady tworzenia konsorcjum opisuje załącznik Zakres minimalny umowy konsorcjum krajowego

Szczegóły procesu oceny, jak również wytyczne znajdą Państwo w dokumentach dostępnych na stronie konkursu.

W najbliższym czasie, w dniach 18-19 stycznia 2022, planowane jest spotkanie brokerskie dla otwartego konkursu 2021: ECS Brokerage Event: a virtual networking event for finding potential partners for your project idea.

 

Informacji dotyczących uczestnictwa w konkursach tego Partnerstwa udziela:

Dział Współpracy Międzynarodowej
Andrzej Wajs
email: Andrzej.wajs@ncbr.gov.pl
t:   +48 22 39 07 499
m: +48 516 958 527

 

źródło: https://www.kpk.gov.pl/europejskie-partnerstwo-kdt-otwiera-konkurs-2021 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.