Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)

aktualnosci_wmarr_15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Ceną wielkości jest odpowiedzialność…”  Winston Churchill

 

O CSR

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – z ang. Corporate Social Responsibility), zgodnie z definicją Komisji Europejskiej jest „odpowiedzialnością przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo”. Wpływ ten ma charakter wieloaspektowy i przejawia się nie tylko w trosce firm o środowisko naturalne, społeczność lokalną i pracowników. Rola jaką przypisuje się CSR we współczesnej gospodarce to świadome prowadzenie działalności gospodarczej, dostrzeganie ludzi w procesach produkcji i konsumpcji oraz dążenie do zrównoważonego rozwoju i dbałość o interesy przyszłych pokoleń. O sukcesie nowoczesnego przedsiębiorstwa decyduje nie tylko wysoka sprawność ekonomiczna, ale także społeczna akceptacja prowadzonych przez niego działań.

 

KORZYŚCI Z CSR

 

CSR jest filozofią prowadzenia biznesu, która w dłuższej perspektywie gwarantuje długotrwały wzrost wartości firmy. Korzyści z wdrażania CSR mogą być obserwowane w wielu obszarach wewnątrz firmy – od lepszego zarządzania ryzykiem poprzez budowanie zaangażowania i motywacji pracowników po zwiększenie efektywności działania przedsiębiorstwa czy wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych produktów bądź usług. Na zewnątrz, w swoich kontaktach z dostawcami i klientami, ale także z lokalnymi władzami i społeczeństwem, firma może budować nie tylko dialog i partnerstwo, ale wspólnie wpływać na otaczającą ją rzeczywistość. Dzięki temu zyskuje lojalność i przychylność klientów, a wzrost świadomości społecznej i ekologicznej konsumentów sprawia, że przy podejmowaniu decyzji o zakupie produktu, kierują się oni zaufaniem do danej firmy i jej wizerunkiem.

 

Pobierz:

Odpowiedzialność się opłaca czyli CSR w MŚP

CSR – poradnik dla MŚP z woj. warmińsko-mazurskiego

Dobry biznes, czyli CSR w MŚP

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.