Audyt innowacyjności

Innovation Health Check to narzędzie do przeprowadzania wewnętrznego audytu innowacyjności w firmie.

 

Audyt innowacyjności to usługa Enhancement of Innovation Management Capacity (EIMC) realizowana bezpłatnie dla sektora MŚP.  Audyt wykonywany jest wg certyfikowanej normy CEN TS 16555 Innovation Management.

Innowacja w znaczeniu biznesowym to robienie czegoś nowego w celu uzyskania korzyści biznesowych i/lub przewagi konkurencyjnej. Istnieje kilka poziomów nowości:

  • Nowość w skali firmy
  • Nowość w skali branży
  • Nowość w skali świata

Health check

Audyt Innovation Health Check bada poziom innowacji w skali firmy. Usługa polega na udzieleniu odpowiedzi na 52 zadawane przez konsultanta pytania z dziedzin takich jak: kultura innowacyjności, zrozumienie biznesu, strategia, struktura organizacyjna, potencjał oraz procesy w firmie. Przedsiębiorca dzięki zadanym pytaniom, a także otrzymanym rekomendacjom ma możliwość odkryć lukę, która utrudnia lub uniemożliwia rozwój przedsiębiorstwa.

Dane z audytu oraz raport zawierający rekomendacje jest objęty tajemnicą i dostępny jedynie dla przedsiębiorcy.

Przedsiębiorca posiadając audyt innowacyjności może liczyć na wiele korzyści:

  • identyfikacja luk w zdolności zarządzania innowacjami,
  • opracowanie i wdrożenie dostosowanego planu działania,
  • zwiększenie szans na wsparcie w ramach programów  Horyzont 2020 i Horyzont Europa – audyt uwiarygadnia firmę w oczach oceniających wnioski.

 

Jednym z najważniejszych czynników warunkujących wzrost i rozwój przedsiębiorstwa jest efektywne zarządzanie innowacjami. Aby wzmacniać pozycję biznesową firmy należy nieustannie analizować otoczenie i dostosowywać się do zachodzących zmian.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, poszukującym nowych dróg rozwoju swojej firmy i chcesz lepiej zrozumieć, jaką role odgrywa w firmie zarządzanie innowacjami, to audyt innowacyjności jest właśnie dla Ciebie. Jest to wyjątkowe podejście, które może pomóc w bardziej efektywnym przełożeniu innowacji na wzrost zysków firmy.

Skontaktuj się z ośrodkiem Enterprise Europe Network, działającym przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie i sprawdź jak Twoja firma wypada na tle konkurencji w Europie i na świecie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.