Szanowni Państwo,

Urząd Patentowy RP ma przyjemność przedstawić Państwu nową inicjatywę wsparcia finansowego, skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej. 

W odpowiedzi na wyzwania, jakie przyniosła europejskiej gospodarce pandemia i wywołany przez nią kryzys, z inicjatywy Komisji Europejskiej i Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) powołany został specjalny fundusz dla małych i średnich przedsiębiorstw z UE (Fundusz MŚP, ang. SME Fund), mający na celu pomoc w uzyskiwaniu ochrony praw własności intelektualnej.

Wszystkie przedsiębiorstwa zarejestrowane w UE, które spełniają kryteria oficjalnej definicji MŚP, mogą starać się o wsparcie finansowe w postaci zwrotu 50% kosztów związanych ze zgłoszeniem znaków towarowych i wzorów przemysłowych (do wysokości maksymalnie 1500 EUR na przedsiębiorstwo).

Pierwsza z pięciu rund aplikacyjnych na składanie wniosków, zostanie otwarta 11 stycznia 2021 r. Program potrwa do końca 2021 roku. Najpierw należy złożyć wniosek poprzez stronę EUIPO, po otrzymaniu potwierdzenia dokonać zgłoszenia znaku towarowego lub wzoru przemysłowego w wybranym urzędzie, a następnie, przy dopełnieniu minimalnych formalności, można ubiegać się o refundację.

Fundusz MŚP jest częścią programu Ideas Powered for Business  prowadzonego przez EUIPO i stanowi element planu działania dotyczącego własności intelektualnej opracowanego przez Komisję Europejską w odpowiedzi na kryzys wywołany pandemią Covid-19. Realizowany jest we współpracy z krajowymi i regionalnymi urzędami ds. własności intelektualnej UE. 

Wymogi, terminy i inne istotne informacje są dostępne na stronie internetowej programu Ideas Powered for Business

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.