INNOVATIVE SMEs to konkurs skierowany do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na prowadzenie działalności badawczej. Wymagane jest uczestnictwo min. 1 partnera zagranicznego. Konkurs jest realizowany w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej EUREKA.

Dla kogo
Wnioskodawca po stronie polskiej: mikro/małe/średnie przedsiębiorstwa

Na co
Badania przemysłowe oraz prace rozwojowe. Projekty muszą być ukierunkowane rynkowo, czyli przewidywać opracowanie nowego produktu, procesu lub usługi i muszą mieć cywilny cel.

Partnerzy
Projekty Innovative SMES to projekty współpracy międzynarodowej. Poza Polską w ramach tego partnerstwa zrzeszonych jest 36 krajów członkowskich lub partnerskich. Ich lista znajduje się pod linkiem: https://www.eurostars-eureka.eu/eurostars-countries/europe

W każdym projekcie musi więc uczestniczyć jeden podmiot zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i co najmniej jeden spośród wspomnianych 36 krajów.

Dofinansowanie
Poziom dofinansowania do 80% – uzależniony jest od rodzajów prac przewidzianych w projekcie. Konkurs ten nie uwzględnia możliwości dofinansowania prac przedwdrożeniowych, a jedynie badań przemysłowych i prac rozwojowych. 

Harmonogram konkursu

13 lipca 2022 r – 15 września 2022 r.

Kontakt w NCBiR:

Andrzej Wajs: tel. +48 22 390 74 99, e-mail: andrzej.wajs@ncbr.gov.pl

Dokumenty konkursowe: https://www.gov.pl/web/ncbr/innovative-smes–3-konkurs-eurostars-3

 

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.