aktualnosci_wmarr_12Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway zapraszają do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji dotyczących tzw. gospodarki o obiegu zamkniętym (ang. circular economy, tj. recycling, energia odnawialna, wydłużanie żywotności przedmiotów itp.), która odbędzie się 26 września 2018 r., przy okazji odbywającego się w Oslo tygodnia innowacji Oslo Innovation Week.

PARP przygotowuje obecnie instrumenty grantowe dla przedsiębiorców działających m.in. w obszarze „zielonych technologii”, w ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021. Planowane jest m.in. wsparcie dla innowacji produktowych, procesowych lub organizacyjnych, które zmniejszają negatywny wpływ firmy na środowisko. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć organizatorzy zachęcają do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku.

Ogłoszenie naboru wniosków o granty planowane jest na rok 2019, jednak czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim. Giełda kooperacyjna dla branży circular economy będzie najlepszą okazją do poznania ewentualnych partnerów z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie.

Dla uczestników konferencji i giełdy kooperacyjnej otwartych będzie wiele wydarzeń Oslo Innovation Week. Jest to najważniejsza w Norwegii impreza skupiająca obecnych i przyszłych innowatorów, startupy, menedżerów, inwestorów i ich środowiska. W bogatym programie tego wydarzenia znajdą się miedzy innymi dyskusje i wykłady:

 • Thinking Bigger – jak zbudować szybko skalowalny biznes;
 • Czy jesteśmy gotowi na krypto-społeczeństwo? – technologia block-chain;
 • AR/VR – skróty do lepszego życia;
 • …i wiele innych,

a także codzienne imprezy networkingowe, sesje pitchingowe, spotkania z inwestorami i hackathony.

Dla kogo przeznaczone są spotkania?
Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów działających na rzecz szeroko pojętej „circular economy”, definiowanej jako system gospodarczy, w którym minimalizuje się zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utraty energii poprzez tworzenie zamkniętej pętli procesów, w których odpady z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych, co maksymalnie zmniejsza ilość odpadów produkcyjnych.

Uczestniczące firmy powinny być zainteresowane ubieganiem się o grant w ramach prowadzonego przez PARP programu Grantów Norweskich, w tym stworzeniem partnerstwa projektowego z firmą norweską. Podmioty norweskie biorące udział w giełdzie kooperacyjnej będą nastawione na szukanie partnerów z Europy środkowo-wschodniej.

Jak to działa?

 • Uczestnicy określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać w formularzu rejestracyjnym dostępnym on-line;
 • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu on-line na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
 • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
 • 26 września 2018 r., przy ponumerowanych stolikach, odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań (każde spotkanie będzie trwało 20 minut).

Koszty
Udział w giełdzie kooperacyjnej jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Uczestnikom przysługuje:

 • Wpis do katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
 •  Indywidualny harmonogram spotkań,
 • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
 • Udział w wybranych wydarzeniach w ramach Oslo Innovation Week,
 • Poczęstunek (lunch) w dniu organizacji konferencji i giełdy kooperacyjnej.

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

Rejestracja
Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej https://circular-economy.b2match.io/
Więcej informacji na temat Oslo Innovation Week 2018: https://oiw.no

Uwaga! Do 20 sierpnia 2018 r. dla firm z Polski zarezerwowanych jest 8 miejsc na giełdzie kooperacyjnej i 3 na towarzyszącej jej konferencji, dlatego prosimy o możliwie szybkie dokonywanie rejestracji. Po tej dacie dostępność miejsc będzie ograniczona. W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w obu wydarzeniach.
Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: sylwia_banaszkiewicz@parp.gov.pl

 

Źródło: www.een.org.pl

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.