forum

Forum Biznesowe Pogranicza to wydarzenie kongresowe, którego celem jest zgromadzenie ekspertów, przedstawicieli instytucji okołobiznesowych, przedsiębiorców, przedstawicieli rządów i samorządowców, aby wspólnie pochylić się nad problematyką, wiodącej w regionie północno-wschodniej Polski oraz w regionie całego pogranicza, branży rolno-spożywczej.

Forum to również okazja do rozpoczęcia dyskusji nt. barier związanych ze współpracą w regionie pogranicza oraz do nawiązania współpracy biznesowej w ramach transgranicznego partnerstwa.

Pierwsza edycja Forum w 2016 r. dotyczyła branży drzewno-meblarskiej. Omówiono różne aspekty jej rozwoju: od możliwości pozyskiwania surowca, przez problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników po perspektywy rozszerzenia rynków zbytu i współpracę z najbliższymi sąsiadami: Rosją, Białorusią, Litwą, Łotwą oraz Ukrainą.

Druga edycja Forum – „FOOD, INDUSTRY, LIFE” – poświęcona będzie branży rolno-spożywczej.

Podczas pierwszego dnia Forum, odbędą się m.in. prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania B2B organizowane przy wsparciu ośrodków Enterprise Europe Network oraz prezentowane będą stoiska wystawiennicze firm i instytucji z Polski i zagranicy. Drugi dzień poświęcony będzie prezentacji artykułów naukowych, które zostaną wydane po konferencji w formie recenzowanej publikacji.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Wojewody Podlaskiego. Patronatu Naukowego Forum udzielił Uniwersytet w Białymstoku.

Praktycznego charakteru Forum nadają również – oprócz paneli dyskusyjnych i prelekcji – spotkania B2B, które umożliwiają w szybki i łatwy sposób poznać potencjalnych partnerów biznesowych.
W ramach drugiej edycji Forum odbywać się będą bezpłatne, 20-minutowe sesje B2B, na które zapraszamy przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej z kraju i zagranicy.
Spotkania przeznaczone są dla firm zainteresowanych znalezieniem nowych partnerów biznesowych oraz technologicznych lub chcących umacniać już istniejące więzy handlowe. B2B to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń z międzynarodowymi partnerami oraz rozszerzenia działalności na zagraniczne rynki.

Sesje odbywać się będą 10 listopada br. w Parku Naukowo-Technologicznych Polska-Wschód w Suwałkach. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Enterprise Europe Network w Suwałkach.

W celu wzięcia udziału w spotkaniach należy zalogować się w systemie iQ-Conference i przejść do zakładki Matchmaking.

Główna tematyka spotkań:

 • producenci żywności,
 • przetwórcy żywności,
 • dystrybutorzy,
 • technologie spożywcze,
 • producenci maszyn i urządzeń dla rolnictwa,
 • producenci artykułów rolniczych.

Dlaczego warto w nich uczestniczyć?
Udział w spotkaniach daje możliwość:

 • znalezienia partnera handlowego/technologicznego,
 • poznania innowacji w branży,
 • nawiązania kontaktu z potencjalnymi partnerami,
 • wzmocnienia kontaktów międzynarodowych i ustanowienia długoterminowych relacji,
 • zdobycia najnowszych informacji o trendach i innowacjach.

Co należy zrobić?

 • Zarejestruj się na portalu i wypełnij pola dotyczące spotkań B2B.
 • Przeszukaj listę uczestników i zaproś ich na spotkania.

Przed wydarzeniem otrzymasz harmonogram spotkań.

Więcej informacji na stronie Forum.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.