„ BioTech 2.0” – to unikalne wydarzenie branży rolniczej organizowane  w formule warsztatowej i konferencyjnej.  Odbywać się będzie w dniach 10-12.09.2021 r. w RSP Ostoja Natury – warsztaty (Tomaszyn 6) oraz podczas BioHub Bazar w Olsztynku – konferencja (ul. Kościuszki 6 D, Olsztynek).

Podążamy nurtem zmieniających się trendów w branży rolniczej, które dotykają świadomości i postaw mieszkańców wsi, wytyczając nową – BIO Strategię na przyszłość. BioTech  – zrodził się z potrzeby rynku, stanowi odpowiedź na wyzwana współczesnej rolnictwa.

BioTech 2.0, to spotkanie profesjonalistów branży żywności wysokiej jakości,  w tematyce nowoczesnych procesów produkcji stosowanych we współczesnym rolnictwie. Nowinki technologiczne oraz naukowe wykorzystywane na różnych etapach procesów upraw, hodowli i przetwórstwa. To wydarzenie o zasięgu krajowym, w którym udział wezmą specjaliści branży rolniczej z kraju i zagranicy, branżowi stratedzy o międzynarodowym autorytecie, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz uczestnicy projektu „Smart Rural 21” z pięciu krajów UE.

Wraz ze współorganizatorami – Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ostoja Natury, miasto Olsztynek, stawiamy sobie za cel popularyzację oraz systematyzowanie wiedzy z zakresu najnowszych technologii sektora rolniczego i produktów wysokiej jakości.

Tegoroczny event posiada ekskluzywną formułę warsztatową, dzięki której podczas realizacji dwóch bloków tematycznych, zaprezentowane zostaną rolnikom innowacyjne rozwiązania w efektywny i atrakcyjny sposób.

  • Dzień 1 – (10.09.2021) – From farm to fork / Z pola na stół – organizacja krótkiego łańcucha dostaw w małym i średnim gospodarstwie ekologicznym
  • Dzień 2 – (11.09.2021) – Regenerative Agriculture in the Making / Systemy rolnictwa regeneratywnego

*Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Miejsce: RSP Ostoja Natury Tomaszyn, Olsztynek, rejestracja: u.anculewicz@w-modr.pl;  wspolpraca@ostojanatury.pl

Podczas konferencji, która odbędzie się w Olsztynku, ul. Kościuszki 6D – poruszone zostaną trzy aspekty tematyczne:

  • Przyszłość rolnictwa,
  • Rolnictcwo regeneratywne,
  • Wsparcie innowacji w Polsce i EU

Prelegenci konferencji Bio Tech 2.0 (12 września 2021) to praktycy, specjaliści, naukowcy i innowatorzy z Polski i Europy, a wśród nich:

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków europejskich: Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich – SIR

Wspierają Nas: Kubota, ALDO, ProBiotics Polska

Patroni Medialni: Gazeta Olsztyńska, Meloradio, Radio Olsztyn

Opieka Medialna: TVP3 Olsztyn

 

Kontakt:

Paulina Karaszkiewicz

Starszy specjalista ds. transferu wiedzy, Broker SIR, Sekcja Transefu Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie
tel. kom. 665 881 262

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie

ul. Jagiellońska 91, 10-356 Olsztyn
tel./fax 89 535 76 84

www.wmodr.pl       facebook/wmodr.olsztyn

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.