I konkurs w ramach Programu INNOGLOBO ma za zadanie umożliwić podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej (w zakresie różnorodnych obszarów tematycznych) z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, a NCBR nie organizuje regularnie konkursów dwustronnych (tj. z wyjątkiem takich krajów jak: Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja).

W ramach konkursu wnioskodawcy mają możliwość uzyskania finansowania na realizację projektów międzynarodowych o zróżnicowanych budżetach, dotyczących różnorodnych obszarów tematycznych, także zupełnie niszowych. Wymogami stawianymi aplikacjom konkursowym jest uczestnictwo w projekcie przynajmniej jednego partnera zagranicznego oraz wpisywanie się zakresu tematycznego projektu w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

 

Dla kogo:

  • MMŚP, duże firmy, konsorcja, organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę
  • wnioski muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
  • warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zawarcie przez polskiego wnioskodawcę umowy konsorcjum międzynarodowego z przynajmniej jednym partnerem zagranicznym, we współpracy z którym złożony w konkursie projekt będzie realizowany. Nie ma ograniczeń w doborze formy prawnej partnera zagranicznego. Partner ten może pochodzić ze wszystkich krajów świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, za wyjątkiem tych, z którymi NCBR regularnie organizuje konkursy dwustronne, tj.: Chiny, Izrael, Luksemburg, Niemcy i Turcja.

Na co: na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.

Dofinansowanie:

Dla organizacji badawczych (nie będących przedsiębiorcą) poziom dofinansowania – do 100 % kosztów kwalifikowalnych projektu;

Dla przedsiębiorców dofinansowanie udzielone na realizację projektu stanowi pomoc publiczną. Maksymalna intensywność pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcy za pośrednictwem Centrum nie może przekroczyć:

w przypadku badań przemysłowych:

  • 80% kosztów kwalifikowalnych dla mikro- lub małych przedsiębiorców;
  • 75% kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorców;
  • 65% kosztów kwalifikowalnych dla dużych przedsiębiorców.

w przypadku prac rozwojowych:

  • 60% kosztów kwalifikowalnych dla mikro- lub małych przedsiębiorców;
  • 50% kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorców;
  • 40% kosztów kwalifikowalnych dla dużych przedsiębiorców.

Nabór wniosków: 1 lipiec 2021 – 30 listopad 2021

Strona konkursu: https://www.gov.pl/web/ncbr/konkurs-w-ramach-programu-innoglobo

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.