poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Kredyt na innowacje technologiczne

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne”.

Przedmiotem konkursu jest wyłonienie i wsparcie finansowe projektów dotyczących inwestycji technologicznych poprzez udzielanie mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom kredytu technologicznego z możliwością jego częściowej spłaty w formie premii technologicznej.

Dla kogo:

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Na co:

Na realizację inwestycji technologicznych, mających na celu zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie własnej nowej technologii oraz uruchomieniu na jej podstawie wytwarzania nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług oraz zapewnieniu warunków dla prowadzenia produkcji tych produktów, procesów lub usług.

Dofinansowanie:

Wysokość dofinansowania zależy od miejsca realizacji projektu i wielkości firmy – maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

Nabór wniosków:

od 1 czerwca 2020 r. do 30 grudnia 2020 r. 

Proces aplikowania o premię technologiczną:

  • Przedsiębiorca składa do banku komercyjnego wniosek o udzielenie kredytu technologicznego.
  • Po uzyskaniu promesy kredytu technologicznego lub zawarciu warunkowej umowy kredytu technologicznego, przedsiębiorca składa do BGK wniosek o dofinansowanie projektu (w trakcie ogłoszonego przez BGK konkursu).
  • Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, zgodnie z kryteriami dla poddziałania 3.2.2 PO IR, BGK przyznaje promesę premii technologicznej, następnie przedsiębiorca zawiera z bankiem komercyjnym umowę kredytową.
  • BGK podpisuje z przedsiębiorcą umowę o dofinansowanie projektu.
  • BGK wypłaca premię technologiczną w ramach płatności pośrednich w trakcie realizacji inwestycji oraz w ramach płatności końcowej po zakończeniu realizacji projektu.

Kontakt:

Bank Gospodarstwa Krajowego Departament Programów Europejskich: e-mail: fkt@bgk.pl, telefon (22) 522 95 05

Strona/dokumenty konkursu: Kredyt na innowacje technologiczne

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.