Przedsiębiorcy często mają pytania dotyczące oznakowania CE na produktach wprowadzanych na rynek. Wątpliwości budzi sama konieczność stosowania znaku CE, jak również sposób jego uzyskania. Dlatego w ramach cyklu „Szkoła dla eksportera” Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała już ponad 10 godzin szkoleń z tej tematyki.

Najnowsze filmy dotyczą wymagań dla maszyn, zarówno z punktu widzenia podmiotów wprowadzających je na rynek (dyrektywa „maszynowa”) jak również ich użytkowników (dyrektywa „narzędziowa”) oraz wyrobów budowlanych.

W 19-odcinkowym szkoleniu dotyczącym wyrobów budowlanych PARP przedstawia pełen zakres Rozporządzenia CPR 305/2011 (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011) oraz aspekty ustawy o wyrobach budowlanych, która wdraża je do polskiego prawodawstwa. Nacisk kładziony jest na niezbędną dokumentację oraz aspekty wprowadzania wyrobu budowlanego na rynek Unii Europejskiej.

W szkoleniu na temat dyrektywy „maszynowej” przedsiębiorcy dowiedzą się, kogo dotyczy ta dyrektywa i w jaki sposób spełnić jej wymagania, a także co oznaczają wymagania zasadnicze, jakie informacje powinny zostać zamieszczone w dokumentacji technicznej i jak prawidłowo oznakować maszynę.

Z kolei seria filmów dotycząca dyrektywy „narzędziowej” WED 2009/104/WE pomoże odpowiedzieć na pytania kogo i jakich sprzętów ona dotyczy oraz jakie działania pracodawca powinien zrealizować, jeżeli zamierza wyposażyć stanowisko pracy w jakąś maszynę.

Do każdego z tych filmów można pobrać prezentację w pdf.

Filmy i prezentacje dostępne są na stronie internetowej PARP

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.