Odpowiadając na zapotrzebowanie polskich przedsiębiorców oraz czerpiąc najlepsze wzorce z krajów Unii Europejskiej, Urząd Patentowy RP uruchomił innowacyjną w skali kraju usługę skierowaną do polskich firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Mała i średnia firma może otrzymać dofinansowanie na pokrycie 90% kosztów usługi identyfikacji własności intelektualnej, w przypadku mikro przedsiębiorcy pułap dofinansowania wynosi 95%.

Aby złożyć wniosek wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych Urzędu PAtentowego i wypełnić formularz.

Kryteria udziału w projekcie

Aby ubiegać się o dofinansowanie, wystarczy spełnić poniższe warunki:

  • być mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą;
  • mieć siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • prowadzić działalność w obszarze Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS);
  • wysokość wsparcia musi mieścić się w limicie dopuszczalnej pomocy de minimis.

Dlaczego warto skorzystać z usługi

W ramach projektu przedsiębiorca może skorzystać z usługi identyfikacji własności intelektualnej, która świadczona jest w siedzibie firmy lub on-line (w zależności od preferencji przedsiębiorcy). Usługę realizują regionalni wykonawcy – eksperci z zakresu ochrony własności intelektualnej, doświadczeni w pracy z biznesem. Na koniec usługi przedsiębiorca otrzymuje raport zawierający rekomendacje „szyte na miarę” w zakresie ochrony własności intelektualnej swojej firmy. Z raportu dowie się:

  • jak chronić swoją własność intelektualną, czyli np. logo, tajemnicę przedsiębiorstwa, wynalazki, projekty wzornicze itp.;
  • jak uzyskać patent, jak korzystać z praw autorskich, jak konstruować umowy z pracownikami zatrudnionymi w firmie;
  • jakie korzyści może czerpać z ochrony własności intelektualnej w celu zwiększenia konkurencyjności swojej firmy.

Strona projektu
Dokumentacja dla grantobiorców
 

Krótkie filmy informacyjne o projekcie:

Zapraszamy do kontaktu

Informacje o projekcie uzyskać można pod numerem tel. (22) 579 06 88 lub mailowo msp@uprp.gov.pl od poniedziałku do piątku od 7:00 do 16:00.

Projekt finansowany jest z Programu Inteligentny Rozwój, działanie 2.6 „Projekt pozakonkursowy Urzędu Patentowego RP”, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: https://www.poir.gov.pl/Strony/wiadomosci/Projekt-Urzedu-Patentowego-RP-Wlasnosc-intelektualna-w-Twojej-firmie

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.