Misje w Programie Horyzont Europa to nowa i innowacyjna forma współpracy na rzecz poprawy jakości życia ludzi w Europie i poza nią. Celem misji jest stawienie czoła poważnym wyzwaniom, przed którymi obecnie stoi świat, takimi jak: zdrowie, klimat, żywności i środowisko oraz stymulowanie rozwiązań systemowych prowadzących do przemian społecznych w tych dziedzinach. Wszyscy powinniśmy współpracować, żeby zamienić nasze problemy na nowe możliwości. 13 stycznia 2022 roku, podczas dnia informacyjnego, dowiedzą się Państwo jak można to zrobić.

Spotkanie odbędzie się w formule on-line. Pierwsza część spotkania prowadzona będzie w języku polskim, druga część w języku angielskim (ze względu na wystąpienia prelegentów z Komisji Europejskiej). Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

W spotkaniu wezmą udział Członkowie Mission Boards, czyli Rad Misji, Członkowie Mission Assemblies, czyli Zgromadzeń przy Radach Misji, oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej, odpowiedzialni za pięć obszarów misji:

  • neutralne dla klimatu i inteligentne miasta,
  • rak,
  • stan gleby oraz żywność,
  • zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe,
  • przystosowanie się do zmiany klimatu, w tym do transformacji społecznej.

Prelegenci przybliżą cele każdej misji, ich szczegółowe obszary działania oraz przedstawią ofertę konkursową misji na 2022 rok.

Rejestracja na wydarzenie: https://www.kpk.gov.pl/wydarzenia/przeksztalcmy-nasze-problemy-w-nowe-mozliwosci-oferta-konkursowa-misji-w-he

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.