poniedziałek, 8 kwietnia, 2024

Środki dla sektora HoReCa

W obliczu wyzwań wynikających z pandemii COVID-19, sektory hotelarstwa, gastronomii (HoReCa), turystyki oraz kultury znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji. W dniu 3 kwietnia 2024r. ogłoszono długo oczekiwany konkurs Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa – oferta dla przedsiębiorców, finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Nabór wniosków ruszy w dniu 6 maja 2024 r. 

 

Operatorem dla województwa warmińsko – mazurskiego będzie Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A. (TISE S.A.).

 

Kryteria aplikacyjne:

  • MŚP (wskazane w załączniku nr 1 do Regulaminu), które odnotowany spadek obrotów w latach 2020 lub 2021 na poziomie co najmniej 30%, licząc rok do roku.
  • Spadek obrotów rozumiany jako zmniejszenie przychodów ze sprzedaży w ujęciu wartościowym, porównując łączne obroty z zamkniętych lat obrotowych 2020 lub 2021 do poprzednich lat (odpowiednio 2019 lub 2020).
  • W przypadku zawieszenia działalności przez co najmniej 6 miesięcy w 2020 roku, porównanie spadku obrotów z roku 2021 do roku 2019.

 

Komponenty, w ramach których można otrzymać wsparcie:

  • Inwestycyjny: zakup maszyn, urządzeń, robotów budowlanych, inwestycje związane z zieloną transformacją oraz wykorzystanie technologii cyfrowych.
  • Szkoleniowy: podnoszenie lub zmiana kwalifikacji pracowników poprzez szkolenia z zakresu nowych technologii, analizy potrzeb klienta czy zarządzania danymi.
  • Doradczy: wsparcie w zakresie realizacji przedsięwzięcia MŚP.

 

Zasady finansowania przedsięwzięć MŚP:

  • Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia wynosi 600 tys. zł.
  • Maksymalna kwota wsparcia na przedsięwzięcie wynosi 540 tys. zł, a minimalna – 50 tys. zł.
  • Maksymalna kwota wsparcia w ramach komponentu doradczego i szkoleniowego nie może przekroczyć łącznie 30% kwoty wnioskowanego wsparcia dla przedsięwzięcia.
  • Minimalna kwota wsparcia w ramach komponentu inwestycyjnego wynosi 70% kwoty wnioskowanego wsparcia dla przedsięwzięcia.

Wsparcie na realizację przedsięwzięcia MŚP udzielane będzie w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych, zgodnie z zasadami pomocy de minimis.

 

Sprawdź dokumenty programowe Operatora.

 

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Odpowiedzi udzieli: 

Marta Piskorz, Dyrektor Wydziału Wspierania Przedsiębiorczości i Współpracy Terytorialnej

tel.: 89 521 12 64

mail: m.piskorz@wmarr.olsztyn.pl

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.