aktualnosci_wmarr_23Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają na szkolenie „Jak efektywnie zaplanować i skutecznie pozyskać finansowanie UE na realizację projektu B+R”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 października br. (wtorek-środa) w Baccalarium, przy ul. Prawocheńskiego 4A w Olsztynie.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które już są zaangażowane albo planują takie zaangażowanie w przyszłości, w proces przygotowania lub/i realizacji projektu B+R, w ramach konsorcjum naukowoprzemysłowego, przemysłowego lub w formie indywidualnego przedsięwzięcia przedsiębiorcy. Szkolenie jest dedykowane zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników naukowych, którzy planują przygotowanie wniosku projektowego na realizację badań, w programach NCBiR lub SME Instrument Horyzont 2020.

Szkolenie poprowadzi dr Jolanta Koszelew – ekspert NCBiR w POIR (2015-2016) i w programie Horyzont 2020, broker innowacji w programie MNiSW, CEO w UpLogic sp. z o.o (od 2015) w spółce spin-off Politechniki Białostockiej oraz dr inż. kpt. ż.w. Piotr Wołejsza – prezes zarządu Sup4Nav sp. z o.o. oraz Navdec sp. z o.o., który opowie o swoich doświadczeniach i udzieli praktycznych porad przy staraniu się o dofinansowanie w ramach SME Instrument.

Piotr Wołejsza – marynarz, nauczyciel i przedsiębiorca skuteczny w pozyskiwaniu finansowania, zaprezentuje drogę jaką przeszła spółka Sup4Nav aplikując do grantów największego instrumentu wsparcia dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach Horyzontu 2020.

Jolanta Koszelew – kierownik, realizator i współautor wniosków w dwóch multidyscyplinarnych projektach B+R finansowanych przez NCBiR. Adiunkt na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, specjalista w zakresie projektowania algorytmów optymalizacyjnych wykorzystujących metody sztucznej inteligencji. Prezes fundacji Technotalenty, która wspiera rozwój zawodowy uzdolnionych studentów i absolwentów przy współpracy i wsparciu firm z Polski północno-wschodniej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rejestracja wyłącznie w formie elektronicznej na stronie www.uwm.edu.pl/rpk w zakładce „Szkolenia” . Ilość miejsc ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16.10 br. lub do wyczerpania miejsc.

Szczegóły i program szkolenia dostępne są TUTAJ.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.