Zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu „Technologie cyfrowe dla transformacji przemysłu w PR Horyzont Europa”, podczas którego zostaną wskazane tematy przyszłych konkursów związanych z rozwojem i wykorzystaniem technologii cyfrowych w zastosowaniach przemysłowych: sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy, fotoniki, elektroniki, robotów przyszłości, nowych technologii wspomagających oraz sieci 5G/6G. Eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego działającego w ramach NCBR zwrócą szczególną uwagę na działania na rzecz rozwoju i wzrostu kompetencji (cyfrowych) społeczeństwa w kontekście wykorzystania technologii cyfrowych w zastosowaniach przemysłowych, jak również rolę europejskich partnerstw technologicznych w opracowaniu rozwiązań na rzecz cyfryzacji przemysłu.

Program Ramowy Horyzont Europa jest największym w historii europejskim programem na rzecz badań i innowacji z budżetem przekraczającym 95mld EURO. Jednym z jego podstawowych celów jest wsparcie zielonej i cyfrowej transformacji przemysłu europejskiego. Dzięki temu Europa może utrzymać światowe przewodnictwo, przy równoczesnym dążeniu do neutralności klimatycznej produkcji oraz zachowaniu priorytetu dla skoncentrowanym na człowieku, etycznym rozwoju technologii.

Wydarzenie odbędzie się w formule on-line na platformie MS Teams.

Rejestracja zakończy się 26 maja o godz. 11:30.

Link do rejestracji: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/wydarzenia/technologie-cyfrowe-dla-transformacji-przemyslu-w-pr-horyzont-europa/

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.